Domowe sposoby na nieświeży oddech: czarna herbata i inne wskazówki

by Richsadler
in blog
Comments are off for this post.

Domowe sposoby na nieświeży oddech: czarna herbata i inne wskazówki

Czas trwania choroby płuc

W przypadku leczenia antybiotykami terapia trwa zwykle około siedmiu dni, przy niektórych patogenach dłużej, takich jak portal "netdoktor.de" wyjaśniono. Po dwóch do trzech tygodni wszystkie objawy powinny ustąpić. Czasami jednak osoby dotknięte chorobą nadal czują się wyczerpane i słabe kilka tygodni po chorobie. Dlatego nie powinieneś wracać do pracy, dopóki nie poczujesz się znowu sprawny i wszystkie objawy ustąpią.

Szczególnie w przypadku zimnego zapalenia płuc istnieje ryzyko rozprzestrzeniania się choroby ze względu na trudną diagnozę. Dzieje się tak, gdy terapia rozpoczyna się zbyt późno lub pacjent nie przychodzi łatwo. Jeśli objawy trwają dłużej niż sześć do ośmiu tygodni, lekarze mówią o przewlekłym zapaleniu płuc. 

Środki przeciwko zapaleniu płuc

Różne formy leczenia i środki wspomagające pomagają w przeziębieniu płuc. Zwykle podejmuje się terapię lekami. Obejmuje to na przykład podawanie antybiotyków przeciwko patogenom bakteryjnym.

Lepiej nie zwlekać: czas trwania i przebieg zapalenia płuc Wirusowe zapalenie płuc: rozpoznawanie i leczenie objawów Trudna diagnoza: rozpoznawanie zapalenia płuc u dzieci

Jednocześnie pacjent powinien pić dużo płynów. Lekkie ćwiczenia fizyczne i ćwiczenia oddechowe są korzystne. W przeciwnym razie ciało powinno zostać oszczędzone. W każdym razie przy pierwszych oznakach zapalenia płuc musisz udać się do lekarza.

Dla innych osób nieprzyjemny zapach oddechu to prawdziwa tortura. Na szczęście istnieją środki na nieświeży oddech, które mogą pomóc w opanowaniu problemu. Pielęgnacja zębów i jamy ustnej to nie jedyna ważna rzecz – poza tym jest jedna lub druga wskazówka, która pomaga.

Właściwa opieka stomatologiczna
Seria zdjęć składająca się z 7 zdjęć

Jak powstaje nieświeży oddech

Istnieje wiele powodów, dla których pojawia się nieświeży oddech – znany również jako cuchnący oddech wśród ekspertów. Jeśli nie myjesz zębów regularnie i dokładnie, resztki jedzenia utkną między zębami i na języku, a następnie zostaną rozłożone przez gnilne bakterie. Powstałe lotne związki siarki, które powodują nieświeży oddech. Oprócz tego za odór mogą odpowiadać martwe komórki, stany zapalne czy otwarte rany w jamie ustnej.

Ciało ma naturalne lekarstwo na nieświeży oddech, przynajmniej do pewnego stopnia: ślinę. Zawiera przeciwciała, które pomagają szybciej goić się urazów i stanów zapalnych. Ponadto podczas połykania zarazki są usuwane z jamy ustnej.

Wskazówka: guma do żucia i tabletki powlekane

Ale to nie zawsze pomaga. Jednak utrzymywanie nawilżenia ust jest prostym lekarstwem na nieświeży oddech. Pij dużo herbaty i wody. Guma do żucia może również pomóc w nagłych przypadkach. Ponieważ żucie stymuluje wytwarzanie śliny, która wypycha bakterie z języka do żołądka. W tym przypadku mogą również pomóc odświeżające cukierki lub drażetki. Z drugiej strony należy unikać pewnych pokarmów, aby nie dopuścić do nieświeżego oddechu. Cebula i czosnek powinny być tematem tabu, a alkohol i nikotyna nie sprzyjają też świeżemu oddechowi.

Środki na nieświeży oddech: Te rzeczy pomagają

Nawet myjąc zęby możesz wiele zrobić przeciwko nieświeżemu oddechowi i odpowiednio mu zapobiegać. Myj zęby kilka razy dziennie, używaj również nici dentystycznej i szczoteczek międzyzębowych – dzięki nim możesz dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe, co również pomaga w walce z nieświeżym oddechem. Wskazówka: używaj również pasty do zębów zawierającej fluor. Regularnie używaj również płynu do płukania ust, takiego jak o smaku mięty pieprzowej. Jednak przynosi to tylko chwilową ulgę, ale nie pomaga na stałe. Jednak często zaniedbywana wskazówka: użyj skrobaczki do języka, aby usunąć nalot na języku.

Zbadaj przyczynę

Oprócz różnych środków na nieświeży oddech, powinieneś oczywiście dotrzeć do sedna przyczyny – zwłaszcza jeśli masz nieświeży oddech, który utrzymuje się dłużej.https://yourpillstore.com/ Porozmawiaj o tym z lekarzem i dentystą, ponieważ oprócz złej higieny jamy ustnej choroba może być również przyczyną nieświeżego oddechu. Więc możesz mieć cukrzycę i związany z tym brak insuliny "magazyn apteczny" zgłoszone.

Objawy: Nieświeży oddech u dzieci: przyczyny i wskazówki Domowe sposoby na nieświeży oddech: Czarna herbata i inne wskazówki Nieświeży oddech czosnku: Zapobieganie lub pozbycie się piórka czosnkowego Niezdrowy: Nieświeży oddech – częściej u palaczy niż u niepalących Nieświeży oddech: przyczyny nieświeżego oddechu W teście: Podkład Test produktu: Te płyny do płukania ust są najlepsze

Cięcia i otarcia można wykonać szybko. Ale jak najlepiej je leczyć, aby rana goiła się szybko? Przeczytaj tutaj, kiedy plastry, maści i spraye mają sens i jak można prawidłowo leczyć małe codzienne rany, aby nie powodowały infekcji i blizn.

Przegląd

Płukanie Wiązanie zamiast przyklejania Czarna herbata Kiedy udać się do lekarza w przypadku kontuzji? Gojenie się ran z bliznami słonecznymi

Wypłucz wodą z kranu

Ciała obce mogą szybko dostać się do rany i spowodować stan zapalny, zwłaszcza przy otarciach. Może to utrudniać gojenie się ran. Dlatego sensowne jest spłukiwanie źródeł bakterii, takich jak brud, wodą z kranu. Ryzyko przedostania się nowych zarazków do rany wraz z wodą jest bardzo niskie, ponieważ woda z kranu w Niemczech jest praktycznie wolna od zarazków.

Pozwól, aby rany goiły się w powietrzu?

W przypadku skaleczeń lub łez: gojenia się rany nie można przyspieszyć ani na świeżym powietrzu, ani za pomocą plastra. W przypadku bardzo drobnych urazów plaster nie zawsze jest konieczny, ale zawsze chroni przed wnikaniem zarazków, a tym samym infekcją. Naprężenie plastra zapobiega również dalszemu krwawieniu rany. W przypadku większych ran opatrunki i kompresy chronią przed fizycznymi, chemicznymi i mechanicznymi wpływami zewnętrznymi. 

Istnieje pięć rodzajów blizn
Seria zdjęć składająca się z 5 zdjęć

W szczegółach: w ten sposób leczy się otwarte rany

Wiązanie zamiast klejenia

W przypadku dużych ran proces gojenia się uszkodzonej tkanki można wspomóc tzw. Gazą tłuszczową. Uraz jest następnie bandażowany gazą. Maści antyseptyczne działają również przeciwko zarazkom i mogą wspomagać gojenie się ran. Kremy lub spraye zawierające antybiotyki są postrzegane przez ekspertów bardziej krytycznie. Zwiększają ryzyko oporności na antybiotyki i mogą prowadzić do reakcji alergicznych. Dlatego należy je stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Czarna herbata bije spray

Nawet spraye zawierające alkohol, które zwykle powodują pieczenie na skórze, zwykle bolą bardziej niż one. Niedrogi i skuteczny środek na gojenie drobnych urazów, takich jak skaleczenia czy pęknięcia, znajdziemy w kuchni: schłodzona, czarna herbata. Jeśli herbata parzy się wystarczająco długo, tworzą się garbniki, które działają dezynfekująco. Umieszczony jako chłodzący okład wokół zranionej skóry, łagodzi ból i zapobiega infekcjom. Wystarczy 15 do 20 minut.

Kiedy iść do lekarza w przypadku kontuzji? 

Niezależnie od tego, czy chodzi o domowe środki czy produkty z apteki – gojenie się ran nie zawsze przebiega gładko. U diabetyków po długiej chorobie lub u osób z żylakami może wystąpić obfite krwawienie i bardzo słabe gojenie.

Jeśli podczas gojenia pojawi się zaczerwienienie, obszar rany powiększy się lub obszar stanie się bardzo ciepły, są to objawy infekcji. W takim razie zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem. Na przykład czerwone paski mogą wskazywać na zapalenie układu limfatycznego. Nawet w przypadku głębokich łez, obfitych krwawień lub widocznych najniższych warstw tkanki należy poprosić lekarza o sprawdzenie, czy ranę należy zszyć. Może to zapobiec widocznym bliznom.

Leczy rany słońcem

Pomimo optymalnej opieki, rany u pozornie zdrowych ludzi są czasami trudne do wyleczenia. Wynika to z funkcji obronnych i samoleczenia organizmu, które nie działają optymalnie. Możliwą przyczyną tego jest niedobór witaminy D3. Witamina ta, wytwarzana przez organizm pod wpływem światła UV, chroni zranioną skórę przed stanem zapalnym, jak wykazali dermatolodzy z University of California w San Diego. Zgodnie z tym organizm z każdym urazem produkuje więcej witamin, aby móc lepiej leczyć rany.

Dlatego możesz wspomagać gojenie się ran poprzez ukierunkowaną dietę lub przyjmowanie witaminy. Na przykład produkty takie jak żółtka jaj i śledzie zawierają witaminę D3. W leczeniu ran należy również częściej przyjmować cynk. Ponieważ cynk wspiera organizm w odnowie komórkowej i tworzeniu kolagenu. Ale uważaj: nie powinieneś próbować kompensować niedoboru witaminy D3 nadmiernym opalaniem, ponieważ bezpośrednie słońce jest niebezpieczne dla świeżych ran i blizn oraz może utrudniać gojenie się ran i powodować blizny.

Maść cynkowa ma tylko ograniczoną przydatność: czy można przebijać pęcherze? Zapobieganie osłabieniu żył: Otwarta noga: Objawy i leczenie Medihoney: Miód jako lekarstwo – Jak działa miód leczniczy? Nie wszystkie blizny są sobie równe: jakie są rodzaje blizn?

Gojenie się ran i blizny

W zależności od tego, jak rana się goi, może to wpływać na późniejsze tworzenie się blizny. Zawsze odpowiednia pielęgnacja i czyszczenie rany może zmniejszyć powstawanie dużych, nieestetycznych blizn. Dlatego prawidłowe leczenie ran jest niezbędne od samego początku. Ale ważna jest również pielęgnacja. W tym celu istnieje wiele maści i kremów z naturalnymi lekami. Działają odżywczo, wspomagają proces gojenia skóry i zapobiegają powstawaniu blizn.

Wykorzystane źródła: badania własne

Jest to niewygodne, jeśli paznokcie szybko się rozrywają lub są kruche. Jedną z możliwych przyczyn jest kontakt rąk z nadmierną wilgocią – od częstego mycia naczyń lub ciągłego noszenia rękawic roboczych, które powodują pocenie się dłoni.

Osiem faktów dotyczących wypadania włosów
Seria zdjęć składająca się z 8 zdjęć

Agresywne środki czyszczące lub zmywacze do paznokci również je wysuszają i pozbawiają elastyczności – donosi magazyn "magazyn apteczny" (Wydanie B 07/20).

Kiedy należy wyjaśnić łamliwe paznokcie?

Objawem mogą być również łamliwe paznokcie – na przykład w przypadku niektórych chorób hormonalnych lub łuszczycy. Może za tym kryć się również grzyb paznokciowy, kolejne oznaki to przebarwienia i zgrubienia. W takim przypadku zaleca się wizytę u dermatologa. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli paznokcie nagle stają się kruche lub odbarwione, lepiej je wyjaśnić.

Paznokcie mogą się rozrywać w poprzek lub wzdłuż płytki paznokcia. Jednak jedna forma nie jest gorsza od drugiej, mówi raport.

Zastosuj balsam i zrezygnuj z chemikaliów

Co pomaga? Paznokcie powinny mieć mniejszy kontakt z wodą i chemikaliami, a dłonie należy wcierać częściej. Regularnie nakładaj migdały lub oliwę z oliwek, aby zachować elastyczność paznokci.

Unikanie żelu pod prysznic i szamponu: lepiej brać prysznic tylko co trzy dni Szybka pomoc: Dziesięć wskazówek dotyczących cieni i worków pod oczami Wciąż napięty w wieku 30 lat – całkowicie luźny w wieku 50 lat?: Błędy w pielęgnacji skóry

Kolejna wskazówka: aby uniknąć drobnych urazów, do skracania używaj ostrych nożyczek zamiast maszynki do strzyżenia. Pilnik szklany jest szczególnie delikatny. Lepiej unikać lakieru do paznokci i sztucznych paznokci, dopóki objawy się utrzymują.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Większość ludzi jest przekonana, że ​​rany goją się lepiej w powietrzu. Dlatego używają plastra i bandaża tylko wtedy, gdy rana krwawi obficie. Ale to pomyłka. Ponieważ otwarte rany są nie tylko bardziej podatne na infekcje, ale także goją się wolniej. Przeczytaj tutaj, jak prawidłowo leczyć otwarte rany, aby szybko się goiły.

Przegląd

Pierwsza pomoc w przypadku otwartych ran Prawidłowe leczenie skaleczeń Wilgotne gojenie się ran Leczenie większych ran Leczenie ran u lekarza Rany i maści lecznicze

Pierwsza pomoc w przypadku otwartych ran 

Pierwszym ważnym krokiem w leczeniu otwartych ran jest oczyszczenie rany. Wcześniej nie należy zakładać plastra ani bandaża. Ciała obce szybko dostają się do rany, szczególnie przy otarciach, a tym samym sprzyjają stanom zapalnym. Dlatego ważne jest, aby spłukać potencjalne ogniska bakterii, takie jak brud, czystą wodą wodociągową. Ryzyko przedostania się nowych zarazków do rany wraz z wodą i ryzyko infekcji jest niezwykle niskie.

Otwarte rany można również czyścić słoną wodą (najlepiej fizjologicznym roztworem soli). Alternatywnie dostępne są bezalkoholowe płukanki do ran, które można rozpylać, które oczyszczają ranę prawie bezboleśnie. W żadnym wypadku nie należy używać mydła do czyszczenia. 

Istnieje pięć rodzajów blizn
Seria zdjęć składająca się z 5 zdjęć

Traktuj odpowiednio rany

Urazy spowodowane nożem lub potłuczonym szkłem to częste obrażenia domowe. Jeśli nacięcia nie są zbyt głębokie, wystarczy je przepłukać i zdezynfekować przed przykryciem plastrem. Mniejsze rany mogą trochę krwawić przed zabiegiem, tak że cząsteczki brudu zostaną wypłukane z tkanki.

Z drugiej strony, na głęboko krwawiące rany należy najpierw ucisnąć jałowy kompres, w razie potrzeby założyć bandaż uciskowy, a następnie zgłosić się do lekarza. Może wykluczyć uszkodzenie naczyń krwionośnych lub nerwów.

Wilgotne gojenie się ran: to zalety

W przypadku urazu tkanka ulega zniszczeniu, a zarazki przenikają przez bezpieczną barierę skórną. Ciało musi zmobilizować ogromne siły, aby uformować nowe komórki skóry i jak najszybciej zamknąć ranę. Obecnie eksperci są zgodni, że większość ran goi się najlepiej, gdy są wilgotne.

Już w latach sześćdziesiątych Anglik Georg Winter wykazał w doświadczeniach na zwierzętach, że regeneracja tkanki w wilgotnym środowisku rany przebiega do 50 procent szybciej niż pod suchą skórką. Wydzielina z rany działa jako środek transportu składników odżywczych i substancji przekaźnikowych, a także komórek odpornościowych, tworząc tym samym optymalne warunki do gojenia się ran.

Share this article

Comments are closed.