Kendini dünyanın zirvesindeymişsin gibi hissettirirdi.

by Richsadler
in blog
Comments are off for this post.

Kendini dünyanın zirvesindeymişsin gibi hissettirirdi.

Erkekler dünyasının 1 numaralı tenisçisi Novak Djokovic Salı günü yaptığı açıklamada, COVID-19 testinin pozitif çıktığını söyledi.

Hırvat Borna Coric, Bulgar Grigor Dimitrov ve Viktor Troicki daha önce Cokoviç’in Balkan bölgesindeki Adria Tour sergi turnuvasında oynadıktan sonra pozitif testler yaptılar.

33 yaşındaki Sırp tenisçi yaptığı açıklamada, “Belgrad’a vardığımız anda test edilmeye gittik.” Dedi ve herhangi bir belirti göstermediğini belirtti.

“Benim sonucum, Jelena’nın [karısı] gibi olumlu, çocuklarımızın sonuçları ise olumsuz.

“Her bir enfeksiyon vakası için çok üzgünüm. Umarım kimsenin sağlık durumunu karmaşıklaştırmaz ve herkes iyi olur. Önümüzdeki 14 gün boyunca kendi kendime tecritte kalacağım ve testi beş gün içinde tekrarlayacağım. “

İZLE | Djokovic ve diğer Adria Tour oyuncuları pozitif çıktı:

Djokovic, 3 oyuncu daha COVID-19 için pozitif çıktı

Spor Dalları

7 ay önceVideo2: 15

Novak Djokovic, Hırvatistan’da düzenlediği bir sergi etkinliğinin ardından COVID-19 için pozitif test yaptı. Erkekler dünyasının 1 numaralı tenisçisi, tartışmalı Adria Tour sergi turnuvasının enfekte olacak dört katılımcısından biriydi ve sorumlu bir şekilde yeniden başlatmaya çalışan bir sporda uyarıcı bir hikaye sağladı. 2:15

Turnuva, Belgrad’daki açılış ayağında, oyuncular fileye sarılarak, basketbol oynamaya, resim çektirirken ve basın toplantılarına birlikte katılan oyunculara tanık oldu.

Djokovic, oyuncular için Sırbistan’ın başkentinde geceler düzenledi ve etkinliğinde diğer katılımcılarla dans ettiği fotoğrafları ve videoları sosyal medyada yayınlandı.

2 oyuncunun COVID-19 pozitif COVID-19 testleri için pozitif çıkmasının ardından oyuncular Djokovic turnuvasına çarptı, ligler potansiyel salgınları önlemeyi hedeflemelidir

Olaydan haftalar önce hem Sırbistan hem de Hırvatistan tecrit tedbirlerini gevşetirken, oyuncular her iki ülkede de fiziksel mesafe kurallarına uymak zorunda değildi.

Tur, ihtiyacı olan oyuncular için para toplamayı amaçladı

Djokovic, turnuvasının arkasındaki fikrin asil olduğunu ve ihtiyacı olan oyunculara para toplamak istediğini söyledi.

Erkekler ATP Turu oyuncu konseyi başkanı Djokoviç, “Geçen ay yaptığımız her şeyi saf bir yürek ve samimi niyetle yaptık,” dedi. “Turnuvamız, bölge genelinde bir dayanışma ve şefkat mesajını birleştirmek ve paylaşmaktı.

“Tur, COVID-19 durumu nedeniyle çeşitli turlar beklenirken güneydoğu Avrupa’dan hem yerleşik hem de gelecek vadeden tenisçilerin bazı rekabetçi tenislere erişim sağlamalarına yardımcı olmak için tasarlandı.”

Aşağıdaki açıklama, Adria Turunun geri kalanının iptal edildiğini doğruladı: 3 ve 4 Temmuz’da Bosna’nın Banja Luka kentinde iki günlük etkinlik ve 5 Temmuz’da Saraybosna’da Bosnalı Damir Dzumhur ile planlanan gösteri maçı.

Adria Turu direktörü Novak’ın kardeşi Djordje Djokoviç, “Banja Luka ve Saraybosna’daki olayları iptal etmek zorunda kaldığımız için son derece hayal kırıklığına uğradık.” Dedi.

“Bu iki şehirdeki hayranları, Novak Djokovic ve diğer üst düzey oyuncuları izlemeleri için sabırsızlıkla bekliyorduk. Maalesef, son olaylar herkesin hızlı bir şekilde iyileşmesini en önemli öncelik haline getiriyor.”

Devin Heroux, CBC Sports tarafından

Jane Channell, on bir buçuk yıldır “çılgın” iskelet sporuna bağımlı. Ama erkek arkadaşının sekiz yıl önce trajik ve ani ölümü onu Olimpiyatlara giden chat rulet 24 yola gerçekten hazırladı.

Channell, “İskeleti ilk kez 2002’de [Salt Lake City Oyunlarında] TV’de gördüm,” diyor. “Büyükbabamla birlikte izliyordum ve bana dönüp ‘çılgınlar’ dedi.” – sporcuların saatte 120 kilometreden fazla hızla buzlu bir yolda baştan aşağı kaydığı bir spora genel bir tepki.

“O andan itibaren denemem gerektiğini biliyordum. Ona inat etmem ama çılgınca olduğunu söylediği için yapmam gerektiğini biliyordum.”

Tüm bu yıllar sonra, 29 yaşındaki Channell, sporda kariyer yapmaya başladı. Bu sezon Whistler, B.C.’de bir gümüş dahil Dünya Kupası podyumuna üç kez ulaştı ve şimdi ilk Olimpiyat Oyunlarında yarışıyor.

2002’de büyükbabasıyla olan o an, Channell’in iskelet yolculuğunun başlangıcıysa, birkaç yıl sonra başlayan ve ona yakıt sağlayacak bir romantizmdi.

Saatte 120 kilometreyi aşan hızlarda buzlu bir pistte hızla ilerleyen Channell, kendisini büyükbabasının “çılgın” dediği bir spora adadı. (Darryl Dyck / Kanada Basın)

Yandaki çocuk

Futbol takımının yıldız oyun kurucusuydu. Atletizm sporcusu ve softball göze çarpıyordu.

Avusturya, Viyana’dan Bernd Dittrich ve Kuzey Vancouver, B.C.’den Jane Channell, Eylül 2007’de Simon Fraser Üniversitesi yurdunda birbirlerinin karşısında yaşarken kendilerini buldular.

Sporla bağ kurduktan kısa bir süre sonra, Jane ve Bernd ayrılmaz bir ikili oldu. (Jane Channell)

Channell, “Kapımı her zaman açık tuttum ve her zaman kapısını açık tuttu. Her şey bir gün odama futbolu atmasıyla başladı” diyor. “Dikkatimi çekmeye çalışıyordu. Softbol oynadığım için geri fırlatmakta oldukça iyiydim. Muhtemelen o yatakhanelerde bazı maçlar atıyorduk.”

Fırlatma flört etmeye yol açtı. Yakında, ikisi birbirinden ayrılamaz hale geldi – sadece erkek ve kız arkadaştan daha fazlası.

Channell, “Aynı zamanda benim en iyi arkadaşımdı” diyor. “Seni dünyanın zirvesindeymiş gibi hissettirirdi. Başka hiçbir şeyin önemi yoktu.”

İki yıl boyunca spora olan aşklarıyla bağlandılar. Channell, hayatlarının geri kalanını birlikte geçirmeyi hayal etti. Sonra düşünülemez olan oldu.

Dittrich, havuzun dibinde baygın halde bulunmadan önce, kampüs havuzunda, omuz yaralanmasından dolayı rehabilitasyonunun bir parçası olarak yüzüyordu. Ertesi sabah 2009 Anma Günü’nde öldüğü hastaneye kaldırıldı. Daha sonra Dittrich’in daha önce tespit edilmemiş bir kalp rahatsızlığı olduğu belirlendi.

Kanallar gözyaşlarını silerek “Yıkıcıydı” diyor. “Büyük hayaller kurma sloganı vardı. O olmasaydı burada bunların hiçbirini yapmazdım. Üniversiteden mezun olmak, iş bulmak ve sporu bırakmakla yetinirdim.”

Yakından bakarsanız, Channell’in miğferinin ön tarafına, çenesinin yanında, Dittrich’e bir övgü olan 7 rakamının kazınmış olduğunu görebilirsiniz. (Alexander Hassenstein / Bongarts / Getty Images)

Kalbine yakın

Kanal, muazzam kaybın altında yatmak yerine, Dittrich’in yapmasını isteyeceğini düşündüğü şeyi yapmaya karar verdi. Ölümünden sadece aylar sonra gerçekleşen 2010 Vancouver Olimpiyatları’ndan ek ilham alarak, programa katılmak için Bobsleigh Kanada’ya ulaştı. Spor için yaklaşık 30 kilo alması gerektiğini söylediler. Bu olmayacaktı, bu yüzden büyükbabasının bu kadar “çılgın” bulduğu o spora döndü.

Channell, “İlk [iskelet] koşum 2011’de Whistler’daydı. Bu pistte 16 viraj var ama biz sadece 11. köşeden gittik,” diyor. “Az ya da çok yüceltilmiş bir su kaydırağı gibi geliyor. Ama yeterince büyük bir telaş ve bir duyguydu, Aman tanrım, ne yaptım? Buna tekrar ihtiyacım var.”

“Hâlâ o hissi yaşıyorum. Kelebekler. Vızıltı. Hala anlıyorum.”

Ve hala Dittrich’i kalbine yakın tutuyor. Channell her gün iki kanatlı ve yedi numaralı bir kolye takıyor – Dittrich’in futbol forması numarasına ve Channell’i sanki havada süzülüyormuş gibi hissettirme şekline selam veriyor.

“Kötü bir gidişatım olduğunda onunla konuşurum” diyor. “Uçmama yardım etmesini rica ediyorum.”

Yarış kaskındaki tasarım da Dittrich’e bir övgü içeriyor.

Channell, “[Tasarımcılar] yediyi öne koydu çünkü yarıştığımda kalbime en yakın şey bu.”

Kanallar Olimpiyatlarda yarışırken, Dittrich’in kendisi için ifade ettiği her şeyi yarışına taşıyor. Onunla futbol maç öncesi moral konuşmalarının üzerinden geçip, odasında konuşma pratiği yapardı. Hayatının en anlamlı yarışlarına hazırlanırken ona Olimpik bir moral konuşması yaparak neredeyse sesini duyabiliyor.

“Beni güldürecek bir şey söylerdi. Sonra samimi ve motive edici bir şey. Bana her şeyin mümkün olduğunu hayal etme cesaretini verdi.”

Anthony Davis, LeBron James’in Los Angeles’taki takım arkadaşı ve Chicago’daki all-star maçında da takım arkadaşı olacaklar.

Raptors’dan Pascal Siakam, başlangıç ​​olarak NBA all-star maçına seçildi

James, Lakers All-Star’ı 16 Şubat Perşembe günkü seçmelerinin 1 numaralı genel seçiminde aldı ve üst üste ikinci yıl Milwaukee Bucks’ın kaptanı Giannis Antetokounmpo ile eşleşti.

James, 2018’de Golden State’ten Stephen Curry’nin seçtiği takımı yendikten ve geçen yıl Antetokounmpo’nun seçtiği birinciyi geçtikten sonra, all-star kaptan olarak 3-0 gitmek istiyor. James, taraftarlardan en fazla oyu aldığı için bu yılki ilk turda, başlangıçlar turunda 1 numara oldu.

Ve Davis, tahmin edilebileceği gibi, seçim oldu.

“Hepinizin şaşırdığını biliyorum,” dedi James.

Antetokounmpo Philadelphia’dan Joel Embiid’i seçti, “Afrikalı kardeşim” dedi, ilk tercihi. James, Clippers’tan Kawhi Leonard’ı üçüncü genel seçimle alarak LA temasında kaldı ve Antetokounmpo, bir sonraki seçimde Toronto’dan Pascal Siakam’ı (Kamerun yerlisi olan Embiid gibi) seçerek Afrika doğumlu oyuncularla kaldı.

Afrika #TeamGiannis’te iyi temsil edilecek … Giannis, Joel Embiid ve Pascal Siakam’ı seçiyor! #NBAAllStar pic.twitter.com/XrkVfvjqM1

– @ NBA

James, şu anda ayak bileği sakatlığıyla uğraşan Dallas’tan Luka Doncic’i alarak bir risk aldı. Antetokounmpo, Boston’un Kemba Walker’ını altıncı seçti, James daha sonra Houston’dan James Harden’i yedinci aldı ve bu, Atlanta’nın Trae Young’u kalan son başlangıç ​​olarak bıraktı ve otomatik olarak Team Giannis’e gitti.

İkinci turun ilk seçiminde Antetokounmpo, Milwaukee takım arkadaşı Khris Middleton’ı seçti. Portland’dan Damian Lillard, James’in ilk yedek seçimiydi ve kaçıyorlardı.

Giannis Takımının rezervlerinin geri kalanı sırayla: Miami’den Bam Adebayo (yedek turun üçüncü seçimi), Utah’dan Rudy Gobert (beşinci), Miami’den Jimmy Butler (yedinci), Toronto’dan Kyle Lowry (dokuzuncu), New Orleans’tan Brandon Ingram (11.) ve Utah’ın Donovan Mitchell (13.).

Share this article

Comments are closed.